Благодійний проєкт «Подіум національної моди 2022»

1 жовтня у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка глядачам презентували благодійний проєкт – другий фестиваль «Подіум національної моди» започаткований Полтавською торгово-промисловою палатою (Президент ПТПП Володимир Борисенко) спільно з Полтавською обласною дитячою організацією Центр моди  «Століття краси» – Fashion centre «Age of Beauty» (керівник Ольга Агєєва), який  об’єднав представників легкої промисловості, текстильного бізнесу, майстрів народної творчості та креативних індустрій. Мистецька подія дійсно є свідченням нашої єдності та згуртованості.

Захід спрямований на підтримку третього механізованого батальйону, які воюють на півдні країни. Організатори відгукнулись на повідомлення в соціальних мережах.

«Одну з цих п’яти машин  допомагали приганяти і її тепер нема. Але метал,  то одне. А от наші хлопці – то важливо. Є загиблий і поранені. Олега знаю дуже давно. Мав власний бізнес і пішов захищати  країну ще в 2014 році, залишивши все. Разом із побратимами він зараз на Півдні. Там гаряче, дуже гаряче. Хлопцям потрібні і машини, і дрон, і банально – форми, рюкзаки, спальники та інші речі», – йшлося у зверненні у фейсбуці.

 

“Перший захід в рамках цього проєкту ми проводили в Горішніх Плавнях. Сама ідея «Подіуму національної моди» – показ нашої культури, показ моделей і показ того нового, що створюється в Україні, як модельєрами, так і підприємствами, які шиють його і потім реалізують”, – каже Президент Полтавської ТПП Володимир Борисенко.

 

Слід зазначити, що полтавська модельна агенція також долучилися до показу тижня моди, який зараз проходить в Європі, а саме Парижі, Мілані – випускники «Age of Beauty» приймають участь на показах моди в Мілані.

“Нещодавно вони (військові батальйону, де служить чоловік Вікторії Новоженюк) залишилися без нічого і тому ми вирішили присвятити цей захід благодійності та підтримати цю родину. І донька, і жінка, і син присутні тут”, – говорить керівник Центру моди  «Століття краси» – Fashion centre “Age of Beauty” Ольга Агєєва.

 

“Я не готувала ніяких промов, але мені дуже хочеться сказати велику вдячність всім присутнім у цьому залі, тому що насправді дуже важко казати про це і не плакати”, – каже донька військового Олександра Новоженюк.

 

У благодійному проєкті «Подіум національної моди 2022» вдалося вишукано презентувати роботи майстра народної творчості України – Віри Забори «Автентика. Кольори льону»; добре знаного полтавського дизайнера Тетяни Москівець; Решетилівську майстерню «Соломія» (керівник Сергій Колінченко); неперевершені вишивані вироби ТОВ «Леся Українка» (керівник Ангеліна Петрова); жіночий одяг від українського виробника, підприємиця з Краматорська Інеси Геєць, яка  скориставшись державною програмою ревокації  підприємств переїхала до Полтави та почала відновлювати свій бізнес (співпрацює з мережею магазинів OLKO, кількість яких до війни налічувала 54 магазини по всій Україні, один з них розташований у ТЦ «Конкорд»; компанію на ринку виробництва шкарпетково-панчішних виробів ПП «Прем’єр Сокс» (керівник Олег Хардін). Окремо була представлена колекція з ляльками-мотанками – унікальні роботи волонтерки Людмили Верещагіної.

Музичне полотно цього дня виткали майстер-віртуоз, композитор, волонтер  Олег Писаренко, Міський духовий оркестр «Полтава» (художній керівник та диригент – заслужений артист України Едуард Головашич). Емоційно провів захід Денис Зотов, а також драйвові бадьорив публіку грою на саксофоні. Режисером потужної творчої події стала заслужений працівник культури України Валентина Вождаєнко.

Учасники отримали  почесні дипломи та пам’ятні відзнаки президента Полтавської торгово-промислової палати Володимира Борисенка та Президента  Полтавської обласної дитячої організації Центр моди  «Століття краси» – Fashion centre «Age of Beauty».

Для хлопців із ЗСУ вдалося зібрати 22650 гривень.

Фіналом події стало вручення президентом Полтавської Торгово-промислової палати Володимиром Борисенком зібраної суми дружині й доньці командира батальйону.

Дякуємо Полтавському художньому музею за теплу атмосферу і гостинність.