У переддень Дня визволення міста від нацизму, Полтавська торгово-промислова палата ініціювала у Полтаві меморіальний захід на честь юного воїна і державника, музиканта й митця, 18-річного Максима Краснокутського (2004 – 2022)

      Захід мав назву: «МАКСИМ. Via Regia / Королівський шлях» й об’єднав чотири різнопланові локації, пов’язані з творчим життєписом Героя.
 
     Символічно, що урочистості розпочалися на Івановій горі, біля Білої альтанки. Саме тут творилася історія міста: заколоти й зради, дух магдебургії та самоврядності, святенства і гріховності, а також боротьба з ордами зайд, які прагнули сплюндрувати наші землі й, звісно, незнищенні слова Івана Котляревського про наш благословенний край. Цій тематиці був присвячений хореографічний етюд, продемонстрований солістами ансамблю бального танцю «Грація» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Катериною Михайленко та Іваном Козирем. Художній керівник: заслужений працівник культури України Петро Горголь.
 
     У другій локації – Полтавському коледжі мистецтв імені М. В. Лисенка – за участі та активної підтримки директора освітнього закладу, заслуженого працівника культури України Миколи Демченка, відомого музиканта, диригента, наставника Максима Краснокутського Єлізара Пащенка, викладачів і студентів відбувся щемливий музичний виступ пам’яті видатного полтавця на псевдо «Студент».
 
     Скорботний шлях тлінного земного життя, рух до Via Dolorosa – шляху Христа, героїчного чину до Вічності було змальовано у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського за активної участі родини, близьких та рідних українського Героя.
Наступна мистецька, театрально-музична локація асоціювалася з гаслом «Semper fidelis» – «Завжди вільний». Саме таким був Максим – вільною людиною, вільним громадянином вільної країни, над якою майорить синьо-жовтий стяг Свободи і Незалежності. Під час пошанування було виконано різнопланові музичні композиції, як новітні, так зі значною історією: від Духовного славня України («Боже Великий Єдиний»), легендарних «Чорнобривців» до актуальних – «Богів війни», «Доброго вечора, ми з України» і звісно ж «Ой, у лузі червона калина». До реалізації проєкту був активно залучений Міський духовий оркестр «Полтава» і особисто заслужений артист України Едуард Головашич. Автором ідеї, сценарію та ведучим виступив Владлен Орлов.
 
     Полтавська торгово-промислова палата, учасники заходу та родина висловлюють особливу подяку модератору заходу, краєзнавцю, історику, науковому працівнику Владлену Орлову, Департаменту культури і туризму ОДА, Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради, усім комунальним обласним та міським закладам культури та мистецтва.
 
     Щиро вдячні усім громадянам, людям доброї волі, державним та муніципальним організаціям за підтримку в реалізації заходу-маніфесту в пам’ять про юного воїна-полтавця. Закликаємо підтримати петицію, розміщену на сайті президента України, щодо надання Максимові Краснокутському звання Героя України.