Мистецький проєкт  «Українське слово у світлі культурної дипломатії»

Для кожного з нас є святі слова з глибоким змістом – діти, батьки, рідний край, Україна, Європа, Азія… Є святі речі для нас українців, як і в кожного народу, але нас світ пізнає за такими простими речами як – мова, народна пісня, рушник, вишиванка.

З нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва,  Дня української писемності та мови Полтавська торгово-промислова палата  для  Посольств України в іноземних державах, закордонних українців об’єднали в нашій студії величного міста Полтави.

Захід розпочався з привітань Президента Полтавської торгово-промислової палати Володимира Борисенко, де були представлені шановні у нашому колі полтавці – заслужена артистка України, солістка Національного президентського оркестру Олена Білоконь та кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент, заступник директора з культурно-освітньої роботи Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського, голова Полтавського обласного відділення Українського фонду культури імені Бориса Олійника, лауреат Премій Полтавської обласної ради імені Котляревського, Панаса Мирного, Феодосія Рогового – Гліб Кудряшов.

 «І не дивлячись на те, що нашій державі сьогодні нелегко – ми боронимо свої кордони, відстоюємо свою незалежність у 21 столітті, але ми дбаємо і про духовний розвиток, про презентацію своєї культури в Європі, про збереження духовних традицій, рідної мови. І здається, при чому тут, недержавна інституція – Полтавська ТПП, яка є амбасадором бізнесу на міжнародній арені для підприємців Полтавського краю, об’єднує українські громади, наших країн, які мають свої успішні історії у тих країнах де мешкають, для захисту їхніх прав та інтересів працюють Посольства України в іноземних державах», – саме з такими словами продовжила захід голова Комітету з питань туризму, культури та інновацій при Полтавській ТПП Валентина Вождаєнко.

Ми відкриті до діалогу, оскільки сучасне суспільство вимагає наповнення культурної складової, а також для ведення бізнесу. І ми намагаємося об’єднувати у коло однодумців, усіх, хто може на високому культурному рівні робити промоцію української держави, а культура і є головним провідником. Культура – це те, що залишається, коли забувається все.

Дякуємо за співпрацю та допомогу в організації промоції нашого регіону Посольствам України в Грузії, в Республіці Кіпр, з якими ми постійно співпрацюємо.

Щиро Дякуємо за участь:

Тамарі Поздняковій, яка нещодавно призначена радником на громадських засадах Полтавської ТПП, Президент Асоціації «Україна Плюс» (Італія, місто Ераклея Маре), голова громадської організації «Lа Rondine APS» (громадська організація соціальних промоцій «Ластівка» в Північній Італії).

Юлії Мовчан – партнеру Полтавської ТПП, представнику компанії «ВETOP HOLDING GROUP Investment & Management LTD»                                                                      

Наталії Головченко – другому секретарю з консульських питань Посольства України в Республіці Кіпр.

Аллі Гордієнко – кандидату культур ології, генеральному директору Національної бібліотеки України для дітей

Тетяні Колотиловій – раднику відділу громадянства України консульського забезпечення Департаменту консульської служби МЗС України.

Родзинкою заходу були музичні дарунки Олени Білоконь. ЇЇ чарівні пісні:  «Звучи рідна мово», «Отча сторона», «Зоряні стежини», «Козаче» та особливо прем’єра пісні «Про село», звучали задушевно, до сліз.

Дякуємо, Олені Білоконь, нашому золотому голосу Полтавщини, що  співає серцем!

Також, велика подяка модератору заходу – Глібу Кудряшову, насправді майстру своєї справи, який об’єднав своїм професіоналізмом усіх присутніх.