Полтавська Торгово-Промислова Палата презентувала новий туристичний маршрут новосформованим Полтавським районом в населених пунктах село Мачухи – місто Решетилівка «Культурне багатство Полтавщини минулого, помножене на новітні технології сьогодення».

Приємно, що перші екскурсанти – працівники Центру надання соціальних послуг Щербанівської сільської ради Полтавського району, Полтавської області. Директорка цієї установи, Тамара Білоброва, вирішила провести нараду для працівників з профілактикою попередження синдрому професійного вигорання. Ну і звичайно, це вдалося. Отримати позитивні емоції, порадіти успіхам наших земляків, зрозуміти велич та багатство культурної спадщини одного маленького містечка та села Полтавщини, насправді свято!

Дякуємо ПП «ПРЕМ’ЄР СОКС» за підтримку промислового туризму, це унікальне підприємство – Полтавська шкарпеткова фабрика у Мачухах! Одночасно ми були здивовані й потішені, саме з цією фабрикою уклав договір той самий американський Disney! Тепер ці шкарпетки з Полтавщини купують у всіх мережах магазинів, а нам приємно, радіти успіхам колег.

Решетилівка – величне місто в культурній спадщині нашої держави. У 1845 році, коли в Решетилівці побував Т. Г. Шевченко, як художник – член Археологічної комісії і виконав для видання «Живописна Україна» два малюнки тушшю, сепією та аквареллю «У Решетилівці», пізніше писав свої враження так «У Решетилівці церков десять, я думаю буде». Звичайно, вони не збереглися, всі були знищені в роки радянської влади, а для промоції Решетилівки Тарас Григорович заклав добрий фундамент. А ось, духовна і нематеріальна культурна спадщина цього міста просто вражає.

Решетилівський краєзнавчий музей – ціла епоха по збереженню та презентації таких ремесел як вишивка та килимарство. Дякуємо, очільнику цього чудового закладу пану Юрію Кісілю за змістовну екскурсію, якого випала нагода ще й привітати з народинами. Від враження залишилися наші учасники заходу після майстер – класу від заслуженого художника України, голови полтавського відділення Спілки майстрів народної творчості України Євгена Пілюгіна.

Всеукраїнський центр вишивки – безпосередньо демонструє культурне багатство минулого, помножене на новітні технології сьогодення. Оглянути цю красу, порадіти успіхам майстринь, познайомитися особисто з Аллою Володимирівною Кісь (так, тією пані, яка вишивала знамениту сорочку для королівської родини) – справжнє свято.

Направду, залишилися від Решетилівки вражені всі – гарне, сучасне, ошатне, комфортне місто. Ну, і звичайно, наостанок завітали до Решетилівської майстерні художніх промислів «Соломія». Дякуємо Сергію Колінченко за емоції та отримані враження.

Решетилівка була, є і залишається «українською Меккою» мистецтва вишивки та килимарства з Майстрами з великої літери.

Протяжність маршруту склала 106 км., зайняла сім годин. Мені надзвичайно було приємно працювати з такими зацікавленими небайдужими людьми, які мандрують за враженнями.

Полтавська Торгово-Промислова Палата надає різнопланові культурно-туристичні послуги. Скористайтеся цією можливістю і Ви!