ПІДПРИЄМЦІ ПОЛТАВЩИНИ НАЛАГОДЖУВАЛИ АКТИВНУ СПІВПРАЦЮ З ДИПЛОМАТИЧНИМИ ПРЕДСТАВНИКАМИ АЗЕРБАЙДЖАНУ

26-27 листопада 2020 року відбулися офіційні зустрічі Надзвичайної і Повноважної Послині Азербайджанської Республіки в Україні Ельміри Ахундової з керівництвом  Полтавської торгово-промислової палати  та представниками бізнесу Полтавщини, які представляють стратегічні напрями щодо співпраці.

   У «Прем’єр Готелі Палацо» 26 листопада 2020 року офіційна дипломатична місія Азейбарджану на запрошення президента Полтавської ТПП Володимра Олійника прибула на зустріч з представниками підприємств легкої, харчової, хімічної промисловості та сільського господарства. На діловому заході були присутні представники наступних підприємств: віце-президент Полтавської ТПП Володимир Борисенко, керівник ТОВ «Українське зерно» Сергій Бакум, директор підприємства «Консорт» Алла Костенко, начальник відділу продажу ТОВ «Інверт» Шалагінова Євгенія, директор КО «Інститут розвитку міста» ПМР Юрій Левченко, начальник відділу інновацій та розвитку Полтавської ТПП Валентина Вождаєнко, експорт-менеджером ТОВ «Лубенський молочний завод» Юрій Охріменко, комерційний директор ТОВ «Долина-Центер» Сергій Голобородько.

Передумовою таких зустрічей став минулорічний візит Президента України до Азербайджанської Республіки (м. Баку) на Українсько-азербайджанський бізнес-форум, в роботі якого взяв участь президент Полтавської ТПП Володимир Олійник та заступник директора з фінансових питань ТОВ «Лубенський молочний завод» Юрій Охріменко. Під час вищезгаданого візиту були напрацьовані стратегічні напрямки співпраці з Полтавщиною.

ТОВ «Лубенський молочний завод» – одне з найпотужніших підприємств харчової промисловості у Полтавській області, яке є експортером у більш ніж 10 країн світу. На сьогодні до Азербайджанської республіки завод постачає сотні тон вершкового масла.  Під час зустрічі було обговорено перспективи розширення лінійки можливих товарів на експорт, зокрема спредів та морозива. Також компанія висловила азербайджанським представникам готовність розглянути всі запити на молочну продукцію та прийняти азербайджанських представників у себе на підприємстві.

Офіційна дипломатія Азербайджану також виявила цікавість щодо співпраці у галузі хімічної промисловості з ТОВ «Долина-Центр», які продукують стимулятори росту рослин та мікродобрива.

Начальник відділу інновацій та розвитку Полтавської ТПП Валентина Вождаєнко розповіла про роботу новостворених Міжрегіонального комітету підприємців та виробників агропромислового комплексу та Комітету з питань туризму, культури та інновацій, які діють при палаті. Також вона запропонувала майстрам народної творчості Азербайджану долучитись Міжнародної виставки-продажу культурних індустрій, як відбудеться восени 2021 року до Дня міста Полтави. Крім того, палата запропонувала азербайджанській стороні укласти угоди з представниками одного з районів Азербайджану та ПТПП щодо спільної співпраці у туристичному напрямку.

27 листопада 2020 року Надзвичайна і Повноважна Послиня Азербайджану Ельміра Ахундова відвідала Кременчук та зустрілася з представниками великого бізнесу.

Зустріч відбулася у приміщенні Кременчуцького відділення Полтавської ТПП. На зустріч з дипломатами прибули керівники КрАЗу, КВБЗ, Кредмашу,сталеварного заводу, фабрики рукавних фільтрів та колісного заводу.

Під час представлення керівників великих підприємств віце-президентом Полтавської ТПП Володимиром Борисенком пані Посол зазначила, що автомобілі КрАЗу користуються попитом в Азербайджані і вона вважає їх візитівкою Кременчука, а от про завод «Кредмаш» почула вперше і виявила бажання дізнатися більше інформації про це підприємство.

Ельміра Ахундова також підкреслила, що всі вищезгадані потужні підприємства є основою нашої економіки, які міцно стоять в нелегких умовах загальносвітової кризи і добре, що наші країни не втратили старі зв’язки. Азербайджанська сторона готова отримувати пропозиції від підприємств Кременчука, адже в них будуються нові дороги і залізничні шляхи.

Гендиректор КрАЗу Роман Черняк під час виступу зазначив, що йому дуже приємно, що їх підприємство є відомим та підкреслив, що декілька сотень кременчуцьких вантажних автомобілів працюють в Азербайджані. Також він розповів про те, що донедавна активно співпрацювали з підприємствами нафтового комплексу країни-партнера, але зараз виник колапс у відносинах, адже вони не купляють автомобілі, а лише комплектуючі. КрАЗ готовий до співпраці.

Директор з продажів Крюківського вагонобудівного заводу Олесандр Меньков розповів пані послу, що кременчуцькі вагонобудівельники виграли тендера, але вони потім були скасовані. Також він заявив, що у 2018 році КВБЗ постачав до Азербайджану зерновози, а тепер готовий постачати всю серію своєї продукції. Також спільно з КрАЗом виготовляють банно-прачечні комплекси і готові їх постачати армії країни-партнера. Також Олександр Меньков зазначив, що готується проект польової кухні.

Свою продукцію послу рекламували керівники Кременчуцького колісного заводу, сталеварного заводу, «Кредмашу» та фабрики рукавних фільтрів.

Після зустрічей пані посол резюмувала, що готова всебічно сприяти налагодженню особистих контактів керівників підприємств Полтавщини з азербайджанськими партнерами.