ПЕРСПЕКТИВИ ЛЕГКОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ АБО КРЕМЕНЧУК ЗАВЖДИ БУДЕ ТЕКСТИЛЬНИМ

Президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник та віцепрезидент Володимир Борисенко взяли участь в експортному форумі «Кременчук текстильний 2020».

 

05 серпня 2020 року відбувся експортний форум «Кременчук текстильний 2020», який став справжнім майданчиком для встановлення співпраці між підприємцями, представниками швейного, трикотажного виробництва та майстрами художніх етнографічних промислів.

Організатором представницького форуму був Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Запоріжжя при Запорізькій торгово-промисловій палаті (далі – ТПП) за підтримки Європейського банку реконструкції та розвитку в рамках ініціативи EU4Business Європейського Союз. Партнерами виступили: Полтавська ТПП, КП «Інститут розвитку Кременчука». Захід відбувся на базі одного з найкращих і найбільш рейтингових закладів вищої освіти Полтавщини – Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.

На початку роботи форуму з вітальним словом виступив президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник, який закцентував належну увагу на тому, що метою форуму є створення дискусійного майданчика для товаровиробників продукції легкої промисловості, презентації знань, умінь, а головне – дієвого інструментарію задля експорту власної продукції, пошуку нових сировинних ринків, використання технологічних інновацій та формування ринку без обмежень і бар’єрів.

«ТПП – це своєрідний місточок між підприємцями і владою», зауважив президент Полтавської ТПП Володимир Олійник.

Із віншувальним словом виступив віцепрезидент Запорізької ТПП Андрій Куц, який відзначив роль ТПП у сприянні розвитку експорту.

Промова заступника директора КП «Інститут розвитку Кременчука». Андрія Мельника ґрунтувалася на основних етапах роботи Бюро сприяння експорту, створеного АСМБР, Інститутом розвитку Кременчука та Кременчуцьким відділенням Полтавської ТПП в рамках Проекту ПРОМІС.

Програма експортного форуму складалася з двох важливих взаємопов’язаних блоків: «Новітні тенденції розвитку легкої промисловості» (модераторка: Тетяна Ізовіт) та «Розширення географії експорту компанії легкої промисловості» (модератор: Микола Ларін).

Під час роботи форуму відбулися інформативні та корисні для представників галузі виступи-презентації Тетяни Міськової, в.о. директорки ДУ «Офіс з просування експорту» щодо інструментів та послуг для МСП; Лариси Луковіної, голови правління ПрАТ «Експортно-кредитне агентство» про діяльність агентства і його переваги для експортерів; Тетяни Ізовіт, президентки-голови правління Асоціації «Укрлегпром» стосовно загального стану легкої промисловості України, особливо за умови адаптивного карантину; Олександра Чумакова, директора компанії «Все для швейного бізнесу Leg-prom» про функціонування бізнесу в умовах кризи; Івана Пустовіта, керівника практики ТОВ «Apple Consulting*», який запропонував авдиторії виступ із презентацією «Легкі кроки до прибутку»; Миколи Ларіна, голови Ради Асоціації експортерів й імпортерів, експерта у галузі міжнародної торгівлі, яким охарактеризовано головні виклики для міжнародної торгівлі на сучасному етапі розвитку економіки; Юлії Гатченко, засновниці Gatchenko Business Consulting із авторським проєктом «Експорт. Початок».

  

Активно долучились до порядку денного форуму бізнесовці, виробники міст Кременчука (фірма «Кремтекс», Кременчуцька трикотажна фабрика, ТОВ «Фабрика рукавних фільтрів»), Горішніх Плавнів («АВ стиль», «Союзтекстиль», «Партнер текс»), що вкотре засвідчує налагодження співпраці між зацікавленими у розвиткові вітчизняної легкої промисловості суб’єктами. У контексті популяризації автентичних національних виробів легкої промисловості була проведена презентація етнографічної виставки майстрів народної творчості Полтавщини, зокрема варто відзначити участь українського митця, художника, педагога, заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна.

Форум засвідчив важливість координації зусиль усіх зацікавлених сторін з метою покращення діалогу між підприємцями і органами державної влади та місцевого самоврядування. Гарантом налагодження цієї паритетної співпраці, атмосфери довіри в нашому регіоні є Полтавська торгово-промислова палата, при котрій були створені Міжрегіональний комітет підприємців та виробників агропромислового комплексу та Комітет з питань туризму, культури та інновацій. На порядку денному розглядається створення Комітету платників податків та бюджетної політики як арбітра і нової платформи для сучасних підприємців області, зокрема й для представників легкої промисловості.

 

Пресслужба Полтавської ТПП