До уваги експортерів!Держмитслужба створила мапу інфраструктурних об’єктів митниці

Державна митна служба, за сприяння Проєкту Європейського Союзу EU4PFM – Програма підтримки управління державними фінансами в Україні – створила мапу інфраструктурних об’єктів митниці. Мапа відображає актуальний стан пунктів пропуску, з детальною інформацією по кожному з них.  

Odoo • Зображення та текст

На мапі міститься деталізована інформація про 4 типи локацій: пункти пропуску, внутрішні місця митного оформлення (ММО), місця міжнародного поштового обміну (ММПО) та сортувальні станції.

За допомогою фільтрів можна не тільки знайти місця митного оформлення в регіоні, який цікавить, а й дізнатись про їх:

– функціонування

– час роботи (цілодобово/ не цілодобово)

– вид транспортних перевезень (вантажні/пасажирські/вантажно-пасажирські)

– наявне обладнання (стаціонарні або мобільні скануючі системи, ренгенінтроснопи для сканування товарів, стаціонарні ваги, система зчитування номерних знаків транспортних засобів, система відеоконтролю тощо)

– сервіси (наприклад, наявність відділення банку або сервісного центру МВС)

– види сполучення (автомобільний, залізничний, морський, пішохідний, повітряний тощо)

– наявні об’єкти інфраструктури (митні склади, магазини безмитної торгівлі, підприємства, які здійснюють свою діяльність у пункті пропуску тощо)

Також, зважаючи на обмеження, введені різними країнами у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції, корисною для громадян, що планують перетинати кордон, буде інформація про відкриті та закриті пункти пропуску з іншої сторони кордону. 

Найближчим часом інфраструктурна мапа буде інтегрована в офіційний вебпортал Держмитслужби і фактично замінить гугл-мапу з позначеними відкритими та закритими пунктами пропуску. 

Крім того, функціонал мапи передбачає можливість відслідковувати ситуацію на конкретному пункті пропуску (приміром, із чергами) у режимі відеотрансляції. 

Наразі подібні камери наявні у невеликій кількості пунктів пропуску, проте, сподіваємось, що найближчим часом їх стане значно більше.

Якщо у вас виникли пропозиції чи зауваження щодо роботи мапи, напишіть нам, будь ласка, на service-desk@customs.gov.ua