До уваги підприємців! Алгоритм дій для «сплячих ФОПів»

Шановні колеги!

 

До виконавчої дирекції Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України постійно надходять запити від так званих “сплячих” фізичних осіб – підприємців (ФОПів) щодо списання боргів по ЄСВ.

Як виправити ситуацію ФОПу, який вже давно не працює, але продовжує накопичувати борги по ЄСВ?

Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №592-IX від 13 травня 2020 набирає чинності з 1 січня 2021 року. Окрім пункту 5 розділу 1, що набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування, тобто 3 червня 2020 року.

Що списуватиметься? Cуми недоїмки, нараховані «сплячим ФОПам» платникам ЄСВ з 1 січня 2017 по 3 червня 2020, а також штрафи та пеню, нараховані на ці суми. Таке списання можливе протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності Законом!

Списання боргів стосується Фізичних осіб-підприємців (крім тих, що обрали спрощену систему оподаткування) та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність: наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

наступний:

  1. За місцем знаходження реєстраційної справи подати заяву державному реєстратору про припинення підприємницької діяльності;
  2. До податкового органу подати звітність за період з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом №592-IX у випадку, якщо вона не була подана раніше.

Самозайняті особи мають подати до податкового органу відповідну заяву про зняття з обліку як платника єдиного внеску, а також звітність за період з 1 січня 2017 року до набрання чинності Законом №592-IX.

Увага! Податковий орган може відмовити у списанні суми недоїмки, штрафних санкцій і пені, якщо за результатами перевірки буде встановлено, що:

  • платник податків отримав дохід (прибуток) протягом періоду з 1 січня 2017 року до дня набрання чинності Законом;
  • штрафи та пеня були в повному обсязі самостійно сплачені платником.

Нараховані та сплачені або стягнуті за зазначений період суми недоїмки, штрафних санкцій і пені не підлягають поверненню.