Навчальний семінар з питань експортного контролю

23-24 вересня 2019 р. у м. Києві відбудеться навчальний семінар для представників промисловості в рамках Програми ЄС зі співробітництва у сфері експортного контролю за товарами подвійного використання з країнами, що не є членами ЄС (місце проведення заходу уточнюється).

Метою заходу є підвищення рівня обізнаності суб’єктів здійснення міжнародних передач товарів подвійного використання щодо вимог національного законодавства у сфері експортного контролю, ознайомлення з практикою здійснення відповідного контролю в ЄС, а також тенденціями та викликами у цій сфері.

Порядком денним семінару передбачено висвітлення та обговорення таких питань:

основні тенденції у сфері експортного контролю;

презентація українського Єдиного списку товарів подвійного використання; механізм/режим правозастосування в Україні; процедури митного контролю в Україні та кореляційна таблиця; обмеження ЄС на транзит товарів подвійного використання; застосування Спільної позиції ЄС 2008/944/CFSP для здійснення оцінки заяв; система внутрішньофірмового експортного контролю у багатонаціональній компанії (на прикладі компанії OERLIKON Group) та надання допомоги у її створенні зі сторони держави;

невідчутні передачі технологій та нові технології; зони вільної торгівлі