НОВІ ГОРИЗОНТИ СПІВПРАЦІ ПОЛТАВЩИНИ З ЛИТОВСЬКОЮ РЕСПУБЛІКОЮ

Президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Олійник взяв участь у форумі «Україна-Литва: Європейський досвід».

Для участі у форумі на Полтавщину прибула делегація з Литовської Республіки, у складі якої представники бізнесу, влади, освіти.

Учасники цьогорічного форуму поставили собі за мету налагодження взаємовигідних відносин між Полтавською областю та Литовською Республікою, а також обмін досвідом реалізації кращих практик та досягнень в управлінні містами.

 “Після нашого першого візиту у січні цього року до Литви та підписання угоди про співпрацю між Полтавою та Вільнюською торгово-промисловою палатою, є конкретні напрацювання, які вже даються взнаки. Це лише початок нашого спільного великого шляху. Переконаний, що подібні заходи мають відбуватися часто та регулярно”, – сказав секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

У свою чергу Володимир Олійник зазначив, що область сьогодні купує литовських товарів майже у два рази більше, ніж продає полтавської продукції у Литву.

“Тому ми зацікавлені збільшити полтавський експорт в Литовську Республіку. Для цього в торгово-промисловій палаті ми надаємо інформаційну, юридичну, маркетингову підтримку нашим підприємствам та допомагаємо пошуку ділових партнерів. Сьогодні я впевнений, що форум, який є платформою професійного спілкування, де обговорюються точки дотику спільних інтересів, завершиться домовленостями про нові проекти. А Палата у свою чергу докладе максимум зусиль та надасть всебічну підтримку, щоб ці проекти були успішними», – зазначив він.

У рамках форуму відбулися панельні дискусії між представниками полтавського та литовського бізнесу. Зокрема обговорювалися питання інвестиційної привабливості регіону, можливості для партнерства та співробітництва між бізнесом України та Литви, реалізація інфраструктурних проектів, позитивний досвід виходу на ринки Європейського Союзу.

Про шляхи економічного зближення Полтавщини з Литвою  говорив і Президент Вільнюської торгово-промислової і ремісничої палати Сігітас Леонавічус.

Зокрема він зазначив: “Ми не привезли грошей, ми привезли досвід, здобутий за 14 років перебування у ЄС. І ми готові із вами ділитися!”

Віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки Дарюс Скусявічюс наголосив на тому, що торговельний оборот між Литвою та Україною у понад 1 млрд євро – це гарний здобуток двосторонніх відносин, але не межа. За його словами, сьогоднішнє завдання – налагоджувати контакти на регіональному рівні між бізнесом, університетами, общинами.

Усі учасники зійшлися на тому, що українсько-литовський форум – це дієвий майданчик для розвитку ділових зав’язків та обміну досвідом в сферах економіки, культури та освіти.