На Полтавщині відбулася зустріч представників бізнесу з делегацією Посольства Аргентинської Республіки в Україні

13 грудня у приміщенні Полтавської торгово-промислової палати відбулася офіційна зустріч з делегацією Посольства Аргентинської Республіки, участь в якій взяли представники міської та обласної влади, представники Полтавської поргово-промислової палати та підприємств з усієї області.

Під час зустрічі Тимчасово повірений у справах Посольства Аргентинської республіки в Україні Аріель Макс Санчес Ромеро розповів присутнім про Аргентину та напрями, в яких країна має намір співпрацювати з Україною, зокрема, з Полтавською областю.

Економіка Аргентини обіймає третє місце в Латинській Америці. Сучасна Аргентина — індустріально-аграрна країна. Основні галузі економіки: харчова, автомобільна, текстильна, хімічна та нафтохімічна, металургійна. Економіка Аргентини значною мірою пов’язана з економікою інших країн світу, залежить від реалізації своєї продукції на світовому ринку, від імпорту багатьох товарів з інших країн світу, перш за все, розвинутих.

В експорті провідне місце займають продукція сільського господарства і харчової промисловості, зокрема зерно, борошно, олія, м’ясо і м’ясопродукти, молочні продукти, тваринний сир і масло, вовна, шкіра.

В імпорті Аргентини переважають машини і устаткування, природний газ, електроенергія, електроніка.

Як відомо, на державному рівні між Україною та Аргентиною існує співпраця, що дає можливість реалізовувати спільні проекти в різних галузях на місцевих рівнях.

До Полтави делегація Посольства Аргентинської Республіки в Україні завітала не випадково. Тимчасово повірений у справах Посольства Аргентинської республіки в України зазначив, що Полтава має потужний економічний та культурний потенціал, а відтак, є цікавою для співпраці.

Аріель Макс Санчес Ромеро окреслив сектори для співпраці між Аргентиною та Полтавською областю. Це, зокрема, сільське господарство, машинобудування, фармацевтичний сектор, продовольчий сектор, туристичний напрям, енергетика, розвиток міжрегіональної співпраці, розширення практики прямих ділових контактів між регіонами України та Аргентини, тощо.

Під час зустрічі з представниками бізнесу кожен з учасників діалогу розповів про напрями своєї діяльності та можливості співпраці з Аргентиною.

Найбільш жвавою була дискусія стосовно сільського господарства можливості залучення передових аргентинських технологій та інвестицій для оптимізації сільськогосподарського виробництва зацікавили аграріїв області, голів фермерських господарств представників влади аграрного сектору. Адже Аргентина в свій час мала назву «житниці світу», а Україна – «житниці Європи». Враховуючи вище зазначене на сьогодні існують широкі можливості для співпраці у сфері сільського господарства та економіки, які можуть бути використані для інтенсивного економічного розвитку і росту торгового обміну.

Наприкінці зустрічі Президент Полтавської ТПП гостям з Аргентини вручив книгу – фотоальбом «Полтавська родина», та сувенірну таріль Полтавської торгово-промислової палати.

Після завершення офіційної частини ділового візиту учасники заходу мали нагоду в більш довільній обстановці за келихом аргентинського вина обговорити свої пропозиції.

Дані консультації і переговори з представниками влади обласного та міського рівня, бізнесовими колами Полтавщини вселяють віру в відновлення та налагодження плідних відносин в галузях культури, освіти, охорони здоров’я, розвитку економіки та соціального забезпечення.