Радять бути уважними, вирушаючи на роботу за кордон

Член Полтавської ТПП агенція «Avers Express LTD», маючи ліцензію з працевлаштування за кордоном Міністерства праці України , свою зовнішньоекономічну   діяльність веде  з 1992 року. Її директор  Наталія Кучеренко пропонує перевіряти посередників з пошуку роботи за кордоном за наступними маркерами:

« Агенція повинна мати ліцензію Міністерства України, – радить пані Кучеренко. Повний перелік ліцензіатів можна знайти на сайті Міністерства соціальної політики, в Департаменті ринку праці та зайнятості якого і створено відділ ліцензування діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном.

  • Крім ліцензії, фірма-посередник повинна мати свідоцтво про державну реєстрацію та договір з іноземною фірмою-роботодавцем.
  • На роботу в іншу країну потрібно їхати тільки по робочій візі і ніяк інакше: туристичні, культурні та інші візи — явні ознаки нелегальних аспектів працевлаштування.
  • Якщо вам підшукують роботу за кордоном і дають лише загальну інформацію — не називають точну назву компанії, загальними фразами пояснюють сферу її діяльності і так само описують ваші майбутні обов’язки, — будьте уважні.
  • Ви маєте право знати повну інформацію про майбутнього роботодавця, графік роботи, розмір оплати праці, умови проїзду та проживання, порядок медичного і соціального страхування — про всі нюанси працевлаштування.
  • Ніколи не ставте підпис на порожньому аркуші паперу, не піддавайтеся на вмовляння укладення «подвійного» трудового договору (чорнового варіанту з більш низькими сумами оплати праці тощо) і контракту, який містить умови: «та інші види робіт», «всі види робіт на вимогу роботодавця».
  • Ще один маркер нелегальної роботи — часто обіцяють платити більше, ніж за легальну. Багато хто забуває про обережність і, спокушені високими заробітками, попадаються на гачок аферистів.

Виїжджаючи на заробітки вперше, звертайте увагу на надійність, а гроші прийдуть з досвідом!».