Нова послуга палати

Захистити свій бізнес від недобросовісної конкуренції можна , зареєструвавши торгівельну марку, винахід, корисну модель. Це важливий інструмент регулювання ринкових відносин; підвищення комерційної цінності товарів і послуг, формування ділової репутації. Зареєстрована і внесена до  митного реєстру торгова марка – це перешкода ввезенню в країну підробок вашої продукції. Торговельна марка забезпечить успішний розвиток сучасних форм бізнесу на основі передачі прав інтелектуальної власності на торговельну марку (франчайзинг, передача прав за ліцензією, тощо.)

Торговельну марку потрібно реєструвати в тій країні, в якій ви ведете бізнес, а також в тих країнах, в яких ви збираєтесь вести бізнес або продавати свою продукцію. Можна реєструвати торгівельну марку і там, де ви не вестимете бізнес в найближчому майбутньому, але бажаєте забронювати  місце для бізнесу.
Торговельні марки бувають різних видів. Це ;
Словесна торгова марка (товарний знак) – це загальноприйняті слова, вигадані слова або словосполучення слів, різні абревіатури, лозунги та інше.
Зображувальна торгова марка – це позначення,  відтворене у формі малюнків, логотипів, символів, графічних комбінаціях будь-яких форм, поєднанні кольорів та інше.
Комбінована торгова марка – як словесні так і образотворчі елементи в будь-якому їх об‘єднанні.
Об‘ємна (тривимірна) торгова марка – це об‘ємне (тривимірне) позначення будь-якого об‘єкта, у тому числі особливої форми пляшки, упаковки та ін.

 Як зареєструвати торговельну марку.

Стандартна реєстрація торговельної марки триває 12 – 18 місяців з моменту подачі заявки. Рішення про реєстрацію торговельної марки, як правило, отримується протягом року.
Реєстрація торговельної марки за 6-8 місяців.  Таке прискорення замовляють,якщо було подано заявку на реєстрацію ТМ по стандартній процедурі, але плани змінилися і необхідно пришвидшити кваліфікаційну експертизу після 6 місяців з моменту подачі заявки на реєстрацію. Таким чином Свідоцтво про реєстрацію торговельної марки можна отримати протягом 6-8 місяців.
Прискорена реєстрація торговельної марки в Україні становить 4 місяці.  Прискорена реєстрація торговельної марки дозволяє швидко отримувати домени UA які потребують наявності Свідоцтва про реєстрацію торговельної марки. Така реєстрація торговельної марки не дешева, але ті хто її замовляють платять за швидкість та гарантовану якість.

Алгоритм реєстрації:

1.Підготовчий етап – Вибір класів МКТП (міжнародної класифікації товарів і послуг). Вибір терміну реєстрації. Узгодження форми ТМ (колір, логотип, слово і т.д.). Попередня перевірка ТМ (необхідно переконатися, що в даному класі МКТП немає подібного бренду, зареєстрованого раніше).

Послуга проведення попереднього пошуку торгової марки (знака для товарів і послуг) на тотожність і схожість проводиться з метою перевірки оригінальності вашого позначення (торгової марки). Часто клієнти вважають свою ТМ унікальною та оригінальною і відмовляються проводити попередню перевірку . Іноді це призводять до відмови Відомства у реєстрації у зв‘язку з наявністю схожого зареєстрованого позначення (торгової марки). У цьому випадку все одно доводиться здійснювати перевірку, а потім знову подавати заявку на реєстрацію. Все це тягне за собою додаткові витрати.

Потрібно враховувати і той факт, що реєстрація ТМ за звичайною процедурою займає близько року. Якщо існує схожа, або тотожна вашій, торгова марка, то відмову в реєстрації ви отримаєте в кінці вищезгаданого терміну. А за ца цей час ви, можливо, вже витратите  гроші на рекламну компанію, вивіски тощо


2.Подача необхідних матеріалів
 – збір заявочних матеріалів, оплата державного збору, подача заявки на реєстрацію ТМ.

3.Отримання прав на ТМ – отримання рішення про реєстрацію ТМ, оплата держмита та збору за публікацію, публікація в офіційному бюлетені, отримання свідоцтва на ТМ. У разі необхідності, оскарження рішення про відмову реєстрації ТМ.  Як бачите, алгоритм реєстрації товарного знака досить складний, на всіх етапах вимагає професійних знань і навичок, досвіду роботи з держслужбами і стійкою нервовою системою.

Саме тому Полтавська торгово-промислова палата  пропонує свою допомогу в цьому питанні- послугу із реєтрації ТМ за дуже демократичними цінами.

А.Крайник

патентний повірений ПТПП