Котли на соломі – це вигідно

Принаймні так вважають на Полтавському підприємстві ПАТ «Полтавський машинобудівний завод»

Підприємство знане в України як завод  з виготовлення обладнання для м’ясопереробної промисловості. Тут забезпечують  повний комплекс послуг, починаючи від рекомендацій щодо вибору оптимальних моделей і завершуючи гарантійним та післягарантійним обслуговуванням  змонтоаного обладнання.  Продукція «Полтавамаш» впевнено конкурує  із зарубіжними аналогами. Вік  у підприємства доволі солідний:  у 2016 році завод відзначив  65-ту річницю діяльності. Але  колектив підприємства налаштований креативно.  Наразі менеджмент заводу радить звернути увагу також і на пропозицію  з енергозбереження на альтернативних джерелах енергії.

Використовуючи європейський досвід, полтавці, спільно з компанією  «Umega Литва»,  почали виробництво інноваційних котлів, що працюють на рештках сільгоспвиробництва- соломі.

«Ми пропонуємо високоефективні та раціональні джерела енергії, адже  дивимося у майбутнє,  – говорить голова правління ПАТ «Полтавський машинобудівний завод» Віктор Коломієць. Запорукою плідних результатів нашої праці є потреба вітчизняних споживачів у нашій продукції. Ми гарантуємо прозорі партнерські відносини, чесність та повагу до клієнтів, адже добре вивчили досвід ринку нових технологій. До речі, наші партнери, АТ «Umega», обігрівають власні виробничі площі лише дровами та соломою».»

Щодо досвіду європейських країн, то експерти Данії вже оцінили  перевагу такого різновиду палива для України: 8 млн тонн соломи достатньо для локальної енергетичної потреби. При цьому 20 відсотків сировини вноситься в грунт для підвищення врожайності. Почасти  солому спалюють рулонами. Таке паливо дозволяє мати гарячу воду для опалення, гаряче повітря для сушіння сільгоспкультур. Потужність агрегатів не більше 1 МВт. При цьому сировини використовується для спалювання до 100 тис тонн на рік. Але  подібних  котлів в Україні нині не більше 130-ти одиниць!

Тож полтавське підприємство пропонує вправним господарникам зорієнтуватися вже сьогодні: не очікувати скрути, скоротити витрати і заощадити кошти.