Президент підписав закон, який стимулює виробництво вина

 З початку року ТПП України активно займалася питанням відміни ліцензії на продаж алкоголю для мікровинарень. Комітет підприємців АПК при ТПП України спільно з «Укрвинпромом» звернувся до Верховної Ради України з проханням накласти мораторій на перевірки фермерських виноробних господарств. Згодом Палата ініціювала проведення Першого національного виноробного форуму, в результаті якого підприємці запропонували законопроект, нарешті підписаний Президентом України.

Закон скасовує ліцензії на експорт та імпорт етилового, коньячного та плодового спирту, алкоголю й тютюну та штрафування за неподання підприємцями відповідних звітів. Він дозволить відродити місцеве виноробство, збільшити обсяги виробництва невеликих компаній, створити нові робочі місця.

«Український винороб більше не зобов’язаний платити ці гроші за сертифікацію. Ми прийняли дуже важливе рішення і зробили важливу справу. Цей закон відкриває шлях для українських виноробів», – наголосив Президент. За його словами, «ще потрібно усім попрацювати для розвитку галузі і для унеможливлення потрапляння на ринок контрафактної продукції та порошкових вин».

Тема несприятливої акцизної політики та необґрунтовано високої вартості ліцензій у галузі виноробства неодноразово розглядалася на засіданнях комітету підприємців АПК при ТПП України. Звернення бізнесу з проханням вирішити питання надсилались до відповідних органів. Крім того, 22 грудня 2015 року ТПП України спільно з корпорацією «Укрвинпром» відкрито звернулася до уряду з приводу недопущення знищення виноградно-виноробної галузі України через постійне підвищення акцизних податків і вартості ліцензій.

Малому фермерському господарству отримати ліцензію на оптовий продаж вина було практично неможливо, адже якщо для великих компаній 500 тисяч гривень на рік не є значною сумою, то для місцевих виробників вина це великі витрати. Для прикладу, великі виробники за ліцензію сплачують 2-9 копійок із пляшки, а дрібні – до 70 гривень.

За інформацією сайту ТППУ