Слідкуємо за якістю товарів

     Полтавська торгово-промислова палата розпочала підготовку до щорічного конкурсу «Полтавська якість 2016», який відбувається зазвичай напередодні Всесвітнього дня якості 14 листопада. Захід, за ініціативи Полтавської ТПП, проводиться в області з 2014 року. Ексклюзивними відзнаками ПТПП нагороджуються виробники  найякіснішої продукції (постачальники послуг) на Полтавщини.

Допомагає  споживачеві захистити свої права палата вже давно. Адже серед її послуг – експертиза якості товарів  легкої промисловості.

IMG_3459

«Ми маємо великий досвід проведення експертних товарознавчих досліджень наприклад взуттєвих товарів, які були в експлуатації, з метою вирішення спірних питань між покупцями та продавцями роздрібної торгівлі при виникненні у взутті дефектів, – говорить експерт ПТПП Юлія Гилюн, – не всі покупці ще знають і про строки носіння взуття відповідно до чинних стандартів. Згідно з міждержавними стандартами  гарантійний строк носіння повсякденного взуття становить 60–80 днів (залежно від матеріалу підошви);
гарантійний строк носіння модельного взуття становить 30–45 днів (залежно від матеріалу підошви);
гарантійний строк носіння гумового взуття становить 90 днів;
гарантійний строк носіння домашнього та дорожнього взуття – не менше 40 днів.
Таким чином, гарантійний строк носіння взуття не може бути меншим 30 днів з дня продажу через роздрібну торговельну мережу або від початку сезону. Виробник гарантує відповідність взуття вимогам зазначених стандартів при дотриманні умов його експлуатації та зберігання».

Істотні недоліки взуття, які є неприпустимими (за наявності яких неможливе використання виробу за призначенням), визначаються міждержавними та галузевими стандартами.  Згідно з вимогами стандарту у взутті не допускаються такі дефекти: наскрізні пошкодження; розтріскування, відшаровування лакового покриття матеріалу взуття; неправильно з’єднані деталі; просічка з’єднання швів; неправильно поставлений каблук;  неприклеєна або порвана підкладка;  нестійкість фарбування шкіри; інші  виробничі дефекти, за наявності яких неможливе використання виробу за призначенням