На Полтавщині навчали, що таке енергоефективність, де шукати інвестиції та як створювати ОСББ

У селищі Велика Круча, що неподалік м. Пирятин Полтавської області, місцева громада переймала досвід експертів у створенні ефективного, самостійного та сильного ОСББ. Про це повідомляє партнер ПТПП, міський портал новин “ВПолтаве.info”. Учасники заходу дізналися, які можливості та перешкоди можуть виникнути в ініціативної групи на цьому шляху.

Семінар на тему «Створення ОСББ і термомодернізація будинків» – це перший тренінг із навчального курсу на тему енергоефективності та енергобезпеки громад, який проходитиме у районних центрах Полтавської області.

Навчання побудоване у форматі практикуму. Участь взяли активні жителі селища, представники місцевої влади та надавачі послуг. Всі вони зацікавлені у створенні об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Учасники мали змогу отримати відповіді на актуальні питання, найбільш поширеним з яких було: «В чому сенс ОСББ і чому ми повинні їх створювати». Ініціаторами проведення заходу були сільський Голова – Ірина Солдатова у співпраці з громадськими організаціями Полтавським підрозділом Національного екологічного центру України (НЕЦУ), «ЕКОЛТАВА» та «Товариство охорони природи м. Кременчука» в рамках проекту «CLEEN Енергоефективність: створення коаліцій на місцях».

Експертами виступали представник громадської організації, керівник проектів з енергозбереження – Олег Гапон, та представник віртуального Ресурсного центру власників житла – Богдан Лис. Саме вони розповідали про створення та управління ОСББ «від А до Я», а також про енергоефективність та енергозбереження.

Найбільше жителів Великої Кручі зацікавили питання прав та обов’язків жителів будинку, де створено ОСББ, а також межі відповідальності цього органу. Крім цього, обговорювали різні варіанти управління будинком: безпосередньо самими жителями, за допомогою створення ОСББ та під наглядом управлінських компаній (альтернатива ЖЕКам). Експерти також торкнулися питання складання кошторису ОСББ та покроково пояснили основні етапи його створення.

Однією з головних цілей проведення семінару було донесення до людей ідеї, що ОСББ чи інше самостійне управління будинком є прямим впливом жителів на тарифи та ціни, зменшення впливу на навколишнє середовище покращення стосунків між людьми. На думку експертів, важливим є те що ОСББ – це можливість модернізувати свій будинок на свій розсуд, та можливість для жителів контролювати всі процеси, що відбуваються з їх житлом і приймати власні рішення.

Наступні тренінги з навчального курсу будуть відбуватися в серпні-вересні 2016 року. І матимуть на меті дати районним муніципалітетам знання про енергоменеджмент, фінансові можливості для енергоефективних заходів (інвестиції, револьверні фонди, ЕСКО тощо).

Довідка: Проект «CLEEN» – це трирічний проект, що спрямований на створення та розвиток партнерської мережі між громадськими організаціями Грузії, Вірменії, Молдови та України та підвищення їх потенціалу у сфері енергоефективності. В ньому беруть участь 10 організацій. Цьогоріч зусилля проекту на Полтавщині спрямовані на об’єднанні роботи влади та громади на місцях на користь енергобезпеки (актуальні знання у сфері енергоефективності, ВДЕ, пошуку інвестицій).
Проект фінансується ЄС, повідомляє “ЕкоПолтава”.