Члени палати зберігають стійкі позиції

   Єдиному в Україні виробнику великовантажної техніки – Кременчуцькому автозаводу, хоча і складно протистояти зовнішнім кризовим процесам, проте результати роботи свідчать про поступове вирівнювання становища і відчутне скорочення темпів зниження виробництва. Про це повідомляє прес-служба підприємства, яке є й активним членом Полаптвської ТПП..

     Отже у другому кварталі поточного року, у порівнянні з першим, КрАЗ практично вдвічі збільшив випуск машин: 265 одиниць в квітні-червні проти 140  – у січні-березні. Хоча дворазового збільшення обсягів виробництва у другому кварталі виявилося недостатнім, щоб вийти на результат першого півріччя 2015 року (зниження на 30%), зменшення обсягів виробництва на 47% у 1 кварталі, по відношенню до 2015-го року,  і 15% – у другому кварталі 2016 року відповідно, демонструє позитивну динаміку темпів зростання виробництва. У другому півріччі КрАЗ має намір збільшити виробничий темп, щоб зрівняти і, якщо вдасться, перевищити торішні показники, виконавши бізнес-план року.

     Усього в першому півріччі ПАТ «АвтоКрАЗ» виробив товарної продукції на суму близько 618 млн.грн., у тому числі запасних частин – на 18 млн.грн, продукції ливарного виробництва – на 12 млн.грн. На головному конвеєрі вироблено 405 автомобілів, в яких шасі складають 64%, бортові – 27%, тягачі – 7% і самоскиди – 2%. У виконаній за шість місяців 2016 року кількості машин експорт склав 67%, ринок України – 33%
Крім автомобілів, із початку року автозаводом вироблено 15 одиниць причіпної техніки: 9 причепів і 6 напівпричепів – зростання до 1 півріччя 2015 року в 1,5 рази. За той же період виріс на 6,6% і випуск запчастин.
У червні КрАЗом на склад готової продукції здано 75 автомобілів, три причепи і один напівпричіп. Велика частина автомобілів, як і в цілому по півріччю, – це експортні замовлення.

     Підприємство розраховує в другому півріччі збільшити поставки на внутрішній ринок, у першу чергу, за рахунок бюджетних закупівель. У надії, що проголошений Урядом курс на підтримку вітчизняного виробника стане базовим при прийнятті чиновниками рішення про закупівлі за державні гроші продукції вітчизняного виробництва, що прискорить підйом економіки країни.