ПАТ «АвтоКрАЗ» витримав випробування своєї продукції

Як повідомляє прес-служба ПАТ «АвтоКрАЗ», члена Полтавської ТПП, на випробувальному полігоні підприємства нещодавно  відбулися випробування  української перспективної бронетехніки, розробленої для силових структур України:  нових зразків броньованих автомобілів для потреб МВС, Національної поліції, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, спецпідрозділів.

Перевірку технічних характеристик та можливостей цієї техніки провела авторитетна комісія у складі військових та науковців, згідно із програмами та методиками, розробленими  ДНДІ. На випробування до «КрАЗу» прибули: «Козак-2» (НВО «Практика») ,  «Барс» (ДП «АСЗ №2» «АК «Богдан Моторс), «Тритон» (ПАО «Завод «Ленінська Кузня»), «Варта» (ТОВ «Українська  бронетехніка»). Господарі – ПАТ «АвтоКрАЗ» – виставили на випробування свою перспективну техніку: КрАЗ-Шрек та КрАЗ-Спартан.

Закономірно, що МВС України місцем чергового тестування обрало випробувальнодемонстраційний полігон ПАТ «АвтоКрАЗ». Адже він – єдиний в Україні, що має оригінальні бетонні споруди для випробування важкої колісної техніки. На площі 2 га розташовані дві траси шириною по 4 м кожна, на яких розміщено 20 спеціальних перешкод, котрі дозволяють проводити порівняльні випробування різних зразків, мінімізувати час для переміщення автомобілів між випробувальними перешкодами, а також візуально спостерігати зі зручної трибуни за випробуванням техніки. Споруди полігону дозволяють давати оцінку прохідності, маневреності, динамічним якостям колісної техніки, а також проводити випробування її живучості в умовах граничних навантажень. Конфігурація і характеристики споруд відповідають аналогічним, відомим у світі полігонам:, IDEX (ОАЕ), SOFEX (Йорданія), НИИ-21 МО РФ (м. Бронниці, РФ), НИЦИАМТ (м. Дмитров, РФ) та деякі інші.

1 (1)   6     4 (1)

Автомобілі виробництва ПАТ «АвтоКрАЗ» – єдині,  що подолали всі перешкоди полігону.  У  тому числі лісовий завал із велетенських колод та кам’яні глиби, до яких жоден із учасників не наважився наблизиться.  Автомобіль «Варта» не осилив 60% підйом,  із яким решта техніки  справилася. Бронеавтомобілі «Тритон» та «Барс» за своїми  конструктивними та технічними параметрами не змогли впоратися із вертикальною стінкою 0,4 м. Щодо  обов’язкових випробувань на бродоходимість, то за заявленими виробником характеристиками автомобіль «Барс» пройшов брід глибиною 0,5 м, інші учасники випробувань подужали 0,76-метрову глибину відповідно технічному завданню МВД.    КрАЗ-«Шрек» без підготовки взяв брід глибиною 1,2 м.

Наступним етапом визначальних відомчих випробувань  буде перевірка прохідності автомобілів на ґрунтових дорогах.