КрАЗ заощаджує електроенергію і газ

У рамках програми з енергозбереження, а також для зниження собівартості і підвищення якості продукції, технічними службами ПАТ «АвтоКрАЗ»проведений перехід на використання у виробництві нових лакофарбових матеріалів атмосферної сушки. Це дозволить замінити у технологічному процесі фарбування вузлів і деталей автомобіля КрАЗ енерговитратні операції з високотемпературним – до +135 ºС, сушінням лакофарбового покриття в парових і газових сушильних камерах, на менш енерговитратні.
Зокрема, замість епоксидного ґрунту ЕП-0228 впроваджено акриловий АС-010, технологічний режим сушіння якого здійснюється при температурі + 20 0С. Незважаючи на те, що при практично однаковій вартості ґрунтів витрачання нового – АС-010, на 30% вище, ніж попередника ЕП-0228. У результаті на економії газу і електроенергії підприємство збереже за рік близько 600 тис. грн. При цьому заощадження на один автомобіль складе близько 500 грн.

Впровадженню нових схем фарбування передував повний цикл лабораторних і виробничих випробувань, які були розпочаті в грудні минулого року. Результати випробувань зафіксували, що новий лакофарбовий матеріал за своїми фізико-механічними властивостями не поступається попередньому.

КрАЗ планує й надалі продовжити роботи із здешевлення витрат на виробництво автомобілів зі збільшенням якості продукції за рахунок застосування нових енергозберігаючих технологій і сучасних матеріалів.