Полтавська торгово-промислова палата, за підтримки Укрсиббанку, організувала для місцевих експортерів семінар на тему ”Експортно-імпортна діяльність в умовах нових викликів та пріоритетів”

На зустріч до членів палати, полтавських експортерів, прибув спікер Сергій Свистіль, віце-президент Торгово-промислової палати України, провідний європейський фахівець з питань розвитку зовнішнього ринку. Презентацію своїх послуг для бізнесу підготували  спеціалісти Полтавського відділення «УкрСиббанку». Зібрання привітала директор Департаменту  економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій Полтавської облдержадміністрації Інна Іщенко.

Присутні  отримали вичерпну інформацію щодо можливостей надавати послуги європейським споживачам доступу до держзакупівель в ЄС та участі в державних тендерах закордоном, безмитної торгівлі з ЄС, єдиних стандартів виробництва, торгівлі з КНР, пошуку закордонних контрагентів, оформлення акредитивів факторингу, овердрафту, форфайтингу, укладання договорів купівлі-продажу.

IMG_0225   IMG_0224 IMG_0229 IMG_0233

Як відзначив  президент ПТПП Володимир Олійник,  нинішній  семінар – це продовження розпочатого діалогу у стінах палати, який вів європейський експерт з експорту до ЄС Олег Мирошніченко. В перспективі на членів палати очікують інші потрібні сьогодні тренінги  щодо навичок у сфері експортно-імпортної діяльності.

Як розповів Сергій Свистіль, наразі  поряд з освоєнням європейського ринку, вигідним майданчиком для експортно-імпортних операцій залишається  Китай та країни Африканського континенту. Війна санкцій може бути використана на користь, якщо зважати як змінюється кон’юнктура ринку і політичні процеси. Приміром, якщо Туреччина підпала під санкції Росії, то варто сьогодні  відкрити український ринок для турецьких товарів. Натомість завдання вітчизняного експортера запропонувати свою продукцію на ті ринки, які сьогодні через політичну кризу потерпають від дефіциту імпорту.  Звичайно бізнесу в Україні бракує коштів на освоєння нових ринків, особливо малому та середньому. Але , як вважає Сергій Свистіль,   треба вдаватися до таких заходів, які не потребують великих вкладень. І головне – вміло використовувати ту вудку, що пропонує сьогодні система навчання від торгово-промислових палат- семінари, стажування, тренінги. Тим більше, що закордонній фінансові структури активно підтримують в цьому Україну. Лише один Європейський банк реконструкції та розвитку виділив близько 3 мільярдів євро на цільову програму підтримки українського експорту.