Полтавська ТПП підписала меморандум про співпрацю з Китайською палатою міжнародної торгівлі м.Хешуй

 “Семінар тривав три тижні і одразу в кількох міста КНР : Пекіні, Сіані, Донгуїні, Гуангаро та Ланфанзі. Фінансову підтримку надало Міністерство Комерції КНР, організовували  Академія міжнародного обміну КНР та Торгово-промислова палата КНР, –  розповідає завсектором підтримки експорту Полтавської ТПП Ірина Карпенко.

До Китаю були запрошені представники торгово-промислових палат з 9 країн, розташованих вздовж Шовкового шляху та економічного поясу шляху: України, Сербії, Білорусії, Таджикистану, Монголії, Вірменії, Узбекистану та інших. До складу української делегації після відповідного відбору ввійшли шість учасників – представники ТПП України, Дніпропетровської, Полтавської, Рівненської, Одеської та Херсонської торгово-промислових палат.

Наразі у Китаї втілюється Проект зі створення Економічного поясу Шовкового Шляху. У вересні та жовтні 2013 року Голова КНР Сі Цзіньпін під час візитів до країн Центральної і Південно-Східної Азії висунув ініціативу щодо спільного створення економічного пояса Шовкового шляху і морського Шовкового шляху XXI століття (далі іменується як ініціатива «Один пояс і один шлях»), що зустріло велика увага міжнародної спільноти. Прем’єр Держради КНР Лі Кецян на виставці Китай-АСЕАН підкреслив, що необхідно формувати морської Шовковий шлях за участю країн АСЕАН і створювати стратегічні опорні пункти для розвитку внутрішніх регіонів. Якнайшвидше створення «Одного пояса і одного шляху» сприятиме економічному процвітанню країн уздовж Великого шовкового шляху і економічного співробітництва в регіоні, сприятиме обміну і контактам між різними цивілізаціями, сприяти мирному розвитку на планеті, – словом, справа «Одного пояса і одного шляху» – це велика справа на благо народам всіх країн світу.

Створення «Одного пояса і одного шляху» – це системний проект, який вимагає твердого слідування принципу спільних консультацій, спільного будівництва та спільного використання. Необхідно активно просувати узгодження національних стратегій розвитку держав, що знаходяться вздовж «Одного пояса і одного шляху». Для того щоб просунути реалізацію ініціативи «Один пояс і один шлях», відродити стародавній Великий шовковий шлях, встановити більш тісні зв’язки між країнами Азії, Європи та Африки, на нову історичну висоту підняти взаємовигідне співробітництво цих країн в новій формі, китайський уряд розробив і зараз публікує документ «Прекрасні перспективи та практичні дії щодо спільного створення економічного пояса Шовкового шляху і морського Шовкового шляху XXI століття».

Наша програма навчання була розрахована на вивчення  нюансів ведення бізнесу з китайською стороною, можливостями об’єднання зусиль,  перспектив взаємодії між палатами країн, що задіяні в Економічному поясі Шовкового шляху.

Ми ознайомилися із загальною економічною ситуацією КНР, системою організацій з розвитку торгівлі, поточною ситуацією щодо  розвитку електронної торгівлі, взяли участь у круглому столі для ТПП країн Шовкового  шляху в м.Сіань, зустрічалися із представниками ділових кіл м. Донгуїн. Вразив міжнародний торгово-економічний ярмарок та індустріальний парк в м.Ланфанг.

Був проведений також круглий стіл з представниками палати м.Хенчжоу, які представили нам роботу деяких їхніх членів.

 Виявляється, китайська система організацій з розвитку торгівлі включає в себе і розгалужену мережу торгово-промислових палат. Їх в КНР близько 2 000. Вони поділяються не тільки за регіонами (палати міст, провінцій), а також і за галузевим принципом (наприклад, Палата виробників машинобудівної галузі). Палати  користуються великою повагою та довірою підприємств і значною державною підтримкою,  в т.ч. фінансовою.

З метою активізації торговельних відносин між українськими (зокрема полтавськими) та китайськими підприємствами був підписаний меморандум про співпрацю між Китайською палатою міжнародної торгівлі  міста Хешуй та Полтавською торгово-промисловою палатою.