Полтавська торгово-промислова палата відзначає 20-річний ювілей

З нагоди ювілею відбулося розширене засідання Ради ПТПП за участі керівників провідних підприємств області, членів Полтавського регіонального відділення Української спілки промисловців та підприємців, представників влади та органів місцевого самоврядування.

Віце-президент ТПП України Валерій Король нагородив відзнаками торгово-промислової палати найкращих членів ПТПП та працівників палати.

Почесні грамоти та відзнаки іменинники отримали від а Полтавської обласної ради Полтавської облдержадміністрації та міського голови Полтави.

Серед присутніх ветеранів палати були колишні віце-президент палати Тетяна Гасенко, президент Володимир Чорнокондратенко, які пам’ятають перші кроки діяльності структури підтримки бізнесу на Полтавщині. Спогади ветеранів поєдналися зі спогадами самих підприємців – голови ПАТ «Фірма Ворскла» Віктора Чміля, зокрема.

Свою історію Полтавська ТПП веде з 1963 року, коли утворилося Обласне бюро товарних експертиз, як складова Всесоюзної торгової палати. З 1964 рік по 1979-ий роботою бюро керував Умар Атаулович Дуймакаєв, якого змінив Іван Васильович Приходько. При ньому, у лютому 1989-го року, Бюро було реорганізоване у філіал фірми «Харківзовнішсервіс». А у лютому 1992 року на цій базі утворилася  виробнича госпрозрахункова фірма «Полтавазовнішсервіс». Полтавська торгово-промислова палата з відділеннями у м.Кременчук та м.Лубни розпочала свою діяльність у березні 1995 року. Установчі документи палата отримала 18 квітня 1995 року.

 

 

Бек-граунд ( додаткова інформація)

Торгово-промислові палати у світі є найстарішими організаціями підтримки бізнесу.

    В Україні торгово-промислова палата веде свою історію зі створення перших палат у Львові, Бродах і Чернівцях у 1850 році. ТПП України у м.Києві, як Палата з її підрозділами на території України, була створена у 1972 році на базі відділення Всесоюзної торгової палати, що діяла з 1944 року. З того часу, пройшовши послідовний розвиток, вона функціонує як єдина система торгово-промислових палат України та складова частина Всесвітньої мережі торгово-промислових палат.