Індійський посол відвідав Полтавську торгово-промислову палату з метою налагодження діалогу з бізнес-колами області

20 травня 2016 року Надзвичайний та Повноважний Посол Індії в Україні пан Манодж  Кумар Бхарті відвідав Полтаву. Дипломата зустріли в Полтавській торгово-промисловій палаті, адже  мета його поїздки була пов’язана, зокрема,   з питаннями поглиблення співпраці Індії з окремими регіонами  України у підприємницькій сфері.

Як відзначив президент ПТПП Володимир Олійник, серед членів палати є підприємства, які мають гарний експортний потенціал, орієнтований на азійський ринок, а нещодавно створений при палаті сектор підтримки експорту готовий зробити коротшим шлях до співпраці: тут нададуть  маркетинговий аналіз ринку країн ЄС, перевірять на надійність потенційних партнерів,  організують міжнародну місію, виставкову презентацію, забезпечать  кваліфікований переклад документації та особистих зустрічей.

Як відзначив Посол Манодж Кумар Бхарті, Індія розглядає Україну як стратегічного, перевіреного роками, партнера. Розвиваються стосунки у сфері економіки  та оборони. Однак кількість контактів ще недостатня, поле для діяльності доволі велике і не вивчене. Зокрема, Україні ще  бракує знань про бізнес-потенціал Індії, а також про потреби тамтешнього потенційного споживача. «В Індії не їдять сметану та сири? А могли б і вживати,- зауважив пан Бхарті, – надайте рекламу та інформацію щодо користі продукту і, вважайте, бізнес ваш успішний і прибутковий!»

Полтавський регіон цікавить Індію у розрізі виробництва  сільгосппродукції, зокрема, бобових. Наступний шлях до співпраці- оптимізація вступної кампанії для абітурієнтів з Індії до полтавських вищих навчальних закладів. А ще – обмін досвідом з полтавським бізнесом , а це низка семінарів-тренінгів щодо експорту продукції на ринок Індії.

Як приклад створення спільних підприємств посол назвав можливе виробництво та імпорт на Полтавщину  бюджетних велосипедів: попит серед населення є, а цінова політика індійських виробників приємно здивує споживача.

« Ми активно співпрацюємо з індійською та українськими  торгово-промисловими палатами. Адже ми бачимо процеси імплементації європейських норм в українську законодавчу базу. І чим більше ці норми відповідатимуть нормам ЕС, тим легше входитиме індійський бізнес на ринок України., саме так. як він вже ввійшов на європейський простір. Система Торгово-промислових палат – саме та структура підтримки бізнесу , яка робить ці процеси легшими та  оперативнішими», – сказав пан Посол.

IMG_2979  IMG_3008