Досвід Ено

Привернути увагу дітей до довкілля – як це роблять в Провінції Ено

 

     В Ено велика увага приділяється збереженню довкілля, а пов’язані з цим місії покладені на  «Агентство економічного розвитку  і навколишнього середовища Провінції Ено» (скорочено Ено Девелопман),  Бюро економічного представництва  якого вже багато років працює при  Полтавській торгово-промисловій палаті.

     Захищати  довкілля і управляти фондом насаджень (дерев) на території Ено є важливою складовою частиною місій Ено Девелопман. Окремий підрозділ Агентства здійснює консультування місцевої влади  в управлінні і облаштуванні громадських місць, організує експозиції і публікації на різну тематику. Що стосується управління фондом насаджень, цей підрозділ здійснює повне супроводження місцевої влади (перепис, аналіз фітосанітарного стану…)  і консультування з питань вирубки і обрізання дерев. Звертаються сюди і тоді, коли треба допомогти в оздоровленні цінних дерев.

     А щоб змалку привернути увагу дітей до довкілля  і сприяти їх інтеграції в сучасний світ, як відповідальних громадян, підрозділ з довкілля організує анімації, які призначені, в основному, для учнів початкових і старших класів.

     Їх теми дуже різноманітні, а саме: наша планета і біорізноманітність, вплив інтенсивного сільського господарства, роль енергії в сільському господарстві, участь Європи у вирішенні проблем сучасного суспільства. Школярам пропонуються також теми, які по’вязані з місцевістю, де вони проживають Так, наприклад, анімація   «Сафарі в нашій школі» має за мету привернути увагу дітей до важливості природи, яка порід,  до різних видів рослин і тварин, з якими вони ділять життєве середовище. Анімація наводить на роздуми про те, що конкретно  можна зробити в школі, в комуні, в дитячому садку для збереження довкілля. Або, під час анімації про  цінність води за участю дітей  виявляються можливості конкретних дій у повсякденному житті, щоб використовувати цей цінний ресурс з позицій сталого розвитку.

     Але й для дошкільнят пропонується  цікава анімація  «Симфонія природи».  Її мета – познайомити дітей з різними звуками природи,  залучити їх до активного слухання, привернути увагу дітей до такого явища, як акустичне забруднення,  спричинене діяльністю людей, і пробудити  в них почуття захоплення природою.

     Аніматорами є професіонали, які пройшли спеціальне навчання, і можуть адаптуватися до своєї аудиторії. Кожна анімація розрахована на конкретні вікові категорії учнів. Анімації пропонуються Провінцією Ено безкоштовно,  достатньо лише зареєструватися на сайті Ено Девелопман.

     Ці роздуми в цікавій формі разом з дітьми наводять їх на думку, що майбутнє  Європи і світу  в руках кожного і тому  їх внесок  у збереження довкілля є дуже важливим.

 

Джерело: http://www.hainautdeveloppement.be/environnementpatrimoinearbore/animationsdanslesecoles/ Переклад з французької мови Осінньої С.

Джерело: економічний журнал Провінції Ено B2Hainaut, номер 53

Переклад з французької мови Осінньої С.