Досвід Ено

Cталий розвиток – критерій конкурсу Prix Hainaut horizons

В Провінції Ено (Бельгія), багаторічному партнеру Полтавської області, прагнення до сталого розвитку, це вже не концепція, а необхідність. Тут багато робиться для сприяння глибокій трансформації суспільства, мета якої залишити наступним поколінням світ придатний для життя.

Про це свідчить і конкурс, на якому переможці визначаються за внеском у стійкий розвиток Провінції Ено.

У минулому році  конкурс відбувався у 7-ий раз. Декілька років поряд серед його безпосередніх організаторів була пані Каролін Доріньо, керівник міжнародних проектів і консультант з митних питань Агентства розвитку Провінції Ено «Ено Девелопман», м. Монс. Ось, що вона відповіла на запитання про конкурс:

Хто є організатором конкурсу Prix Hainaut horizons ?

Prix Hainaut horizons, конкурс на приз за внесок у сталий розвиток Провінції Ено, організовується адміністрацією провінції. Декілька установ, а саме Інформаційний центр здоров’я Ено (l’Observatoire de la Santé du Hainaut), Генеральна дирекція освіти Ено (la Direction générale des Enseignements du Hainaut), Культура та Туризм Ено (Hainaut Culture Tourisme), Центр агрономічних досліджень (le Centre de Recherches agronomiques) та інші,  збираються за одним столом кожного року, щоб організувати цей конкурс. А  керування та координацію підготовки цього заходу  здійснює Офіс економічного розвитку і оточуючого середовища Ено «Ено Девелопман», , партнер Полтавської ТПП.

Перший конкурс відбувся у 2012 році, а наприкінці жовтня 2021 р. ми будемо вручати приз конкурсу у восьмий раз.

Нашим зовнішнім партнером, ініціатором проекту, є Фундація для майбутніх поколінь (Fondation pour les Générations futures), бельгійська громадська організація, метою якої є виключно перехід нашого суспільства на позиції сталого розвитку. (www.fgf.be)

Які критерії відбирання учасників?

Ми відбираємо проекти, учасників  та ініціативи, які існують на території Ено,  і, які інтегрують в  свою повсякденну діяльність чотири основних складових сталого розвитку «4Р»: соціальну (People), економічну (Prosperity),  екологічну (Planet) та участь населення (Participation). Проект повинен бути зразковим та довгостроковим.

Важливо підкреслити, що учасниками не можуть бути спонтанні кандидатури. Бо їх діяльність вивчається на протязі всього року за допомогою адміністрацій, провінцій, комун и професіоналів сталого розвитку. Завдяки цьому запобігають участі кандидатур, які можна було б віднести до “Green Washing”, тобто тих , хто намагається створити імідж компанії, яка робить для захисту довкілля більш, ніж це є в реальності.

Проекти та структури, які фінансуються Провінцією Ено, також не можуть бути залучені: ми не можемо бути ні суддею, ні учасником.

Які винагороди отримують переможці?

Грошових винагород немає.  Ми пропонуємо комунікативну кампанію та широке інформаційне забезпечення у місцевих медіа для 3-ох фіналістів. А переможцю ми даруємо приз у вигляді твору мистецтва, створеного митцем з Ено у відповідності до принципів сталого розвитку спеціально для цієї нагоди. Він також має можливість прийняти участь у заході «Саміт майбутніх поколінь” у Брюсселі.

Які підприємства найбільш активні?

Це не тільки підприємства. Наші кандидатури походять з усіх напрямків діяльності суспільства: це малі і середні підприємства, школи, різні асоціації, комуни, підприємства з адаптованої роботи (які приймають на роботу інвалідів), підприємства з навчання на робочому місці (для залучення осіб соціально відірваних від суспільства), заклади культури (музеї, історичні місця, театри …), кооперативи та ін.

У яких секторах вони працюють?

У всіх можливих. Це і харчова промисловість, і охорона оточуючого середовища, соціальна, культурна, спортивна, освітня сфери та послуги,….

Чи є вони іноваційними?

Якщо так, то це дуже добре. Але головне те, що вони повинні бути показовими і сталими. Ми хочемо, щоб наші лауреати були зразками для наслідування і , щоб їх ідеї стали відомими  у всій Бельгії.

А хто став фіналістом у минулому році?

Трьома фіналістами, визначеними Жюрі експертів у сфері сталого розвитку, стали AMB Ecosteryl (підприємство  активне у переробці шкідливих відходів), le Théâtre du Copion (компанія театру живої дії) та API Restauration (об’єднання  колективної ресторації).

Переможцем 7-го конкурсу, визначеним незалежним громадським жюрі  став Théâtre du Copion.

Слід додати, що Приз публіки був присуджений API Restauration, а Приз студентів був вручений AMB Ecosteryl.

З усіма фіналістіами, починаючи з 1-го конкурсу, можна ознайомитися на сайті www.hainauthorizons.be

Світлана ОСІННЯ Представник Бюро економічного представництва Ено в Полтавській ТПП Вул. Автобазівська, 7 / бюро 23 36008 ПОЛТАВА – Україна  

  • Світлана ОСІННЯ
  • Представник